Sailwave results for UK Cadet Class Peter Scott Trophy at Stone SC 2019

UK Cadet Class Peter Scott Trophy

Stone SC

Results are final as of 8:05 on April 29, 2019

Overall

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Entries: 26, Scoring system: Appendix A
Rank Class Fleet Nat SailNo HelmName CrewName Club R1 R2 R3 R4 R5 R6 Total Nett
1st Cadet Gold GBR 8352 Cally Terkelsen Pippa Smith Stone SC 1.0 1.0 2.0 2.0 (14.0) 2.0 22.0 8.0
2nd Cadet Gold GBR 10012 Lia Fletcher Kali Karaskas Waldringfield SC/Stone SC 5.0 3.0 1.0 1.0 (10.0) 1.0 21.0 11.0
3rd Cadet Gold GBR 9983 Hazel Whittle Gwen Thorogood Waldringfield SC 2.0 8.0 5.0 6.0 1.0 (11.0) 33.0 22.0
4th Cadet Gold GBR 10004 Phoebe Bradshaw Rhona Enkel Frensham Pond SC/Maylandsea 6.0 6.0 (11.0) 7.0 2.0 4.0 36.0 25.0
5th Cadet Gold GBR 9994 Daisy Nunn Oscar Bush Waldringfield SC 4.0 2.0 4.0 8.0 11.0 (19.0) 48.0 29.0
6th Cadet Gold GBR 10051 Ethan Davey Alex Enkel Waldringfield SC/Maylandsea 10.0 (12.0) 6.0 4.0 9.0 5.0 46.0 34.0
7th Cadet Gold GBR 10002 Katie Yelland Dom Rowell Frensham Pond SC 7.0 11.0 (14.0) 3.0 8.0 6.0 49.0 35.0
8th Cadet Gold GBR 9028 Elinor Watling George Little Frensham Pond SC 9.0 5.0 8.0 (11.0) 5.0 10.0 48.0 37.0
9th Cadet Gold GBR 9985 Olivia Gowland Harriet Thorogood Waldringfield SC 3.0 4.0 12.0 (14.0) 13.0 8.0 54.0 40.0
10th Cadet Gold GBR 8420 Rosie Targett Sophia Sfaxi Frensham Pond SC (12.0) 7.0 10.0 9.0 4.0 12.0 54.0 42.0
11th Cadet Gold GBR 9984 Ben Goult Alex McEwan Frensham Pond SC 13.0 9.0 (21.0) 5.0 16.0 7.0 71.0 50.0
12th Cadet Gold GBR 9962 Ollie Mears Will Mears Royal Corinthian YC 8.0 10.0 18.0 (27.0 OCS) 3.0 14.0 80.0 53.0
13th Cadet Gold GBR 9982 Charlotte Leigh Tom Krailing Waldringfield SC 11.0 (17.0) 9.0 17.0 15.0 9.0 78.0 61.0
14th Cadet Gold GBR 9964 Yasmin Sfaxi Matteo Mancini Frensham Pond SC/Fishers Green 15.0 16.0 13.0 10.0 (18.0) 13.0 85.0 67.0
15th Cadet Silver GBR 9027 Phoebe Barr Brandon Barker Royal Corinthian YC/Stone SC 18.0 15.0 22.0 (27.0 OCS) 12.0 3.0 97.0 70.0
16th Cadet Gold GBR 8845 Toby Slump Emily Cullen Frensham Pond SC (19.0) 14.0 19.0 13.0 7.0 17.0 89.0 70.0
17th Cadet Gold GBR 10001 Toby Bush Kemmel Thorogood Waldringfield SC (21.0) 18.0 15.0 18.0 6.0 16.0 94.0 73.0
18th Cadet Gold GBR 9877 Hamish Collingridge Robert Stewart Waldringfield SC 20.0 20.0 3.0 12.0 (27.0 RET) 20.0 102.0 75.0
19th Cadet Gold GBR 9020 Jessica Watling Lilly Buckton Frensham Pond SC 17.0 17.6 RDGa 16.0 15.0 19.0 (21.0) 105.6 84.6
20th Cadet Gold GBR 10076 Hannah Carruthers Libby Daunter Frensham Pond SC 24.0 13.0 7.0 22.0 20.0 (27.0 UFD) 113.0 86.0
21st Cadet Silver GBR 10003 Libbie Bush Imogen Mayhew Waldringfield SC 14.0 (21.0) 20.0 20.0 17.0 15.0 107.0 86.0
22nd Cadet Gold GBR 9977 Sam Goult Elliot Chapman Frensham Pond SC 16.0 22.0 17.0 16.0 (27.0 RET) 27.0 DNC 125.0 98.0
23rd Cadet Gold GBR 9378 Will Shepherd Tom Shepherd Frensham Pond 22.0 23.0 (24.0) 21.0 21.0 18.0 129.0 105.0
24th Cadet Silver GBR 10032 Amelia Mayhew Loulou Mayhew Waldringfield SC (23.0) 19.0 23.0 19.0 22.0 22.0 128.0 105.0
25th Cadet Silver GBR 7202 Emilia Hampton Jemima McMorris South Cerney SC (27.0 DNC) 27.0 DNC 27.0 DNC 27.0 DNC 27.0 DNC 27.0 DNC 162.0 135.0
25th Cadet Silver GBR 9673 Alana Corbett Monty Slump Frensham Pond SC (27.0 DNC) 27.0 DNC 27.0 DNC 27.0 DNC 27.0 DNC 27.0 DNC 162.0 135.0



Sailwave Scoring Software 2.25.10
www.sailwave.com


Download results PDF

CategoryResults
     © 2021 UK National Cadet Class Association