Sailwave results for UK Cadet Class Alf Simmonds Memorial Trophy at WPNSA 2019

UK Cadet Class Alf Simmonds Memorial Trophy

WPNSA

Results are final as of 8:21 on April 29, 2019

Overall

Sailed: 4, Discards: 1, To count: 3, Entries: 27, Scoring system: Appendix A
Rank Class Fleet Nat SailNo HelmName CrewName Club R1 R2 R3 R4 Total Nett
1st Cadet Gold GBR 10012 Lia Fletcher Kali Karaskas Waldringfield SC/Stone SC (1.0) 1.0 1.0 1.0 4.0 3.0
2nd Cadet Gold GBR 10004 Phoebe Bradshaw Rhona Enkel Frensham Pond SC/Maylandsea (4.0) 3.0 2.0 3.0 12.0 8.0
3rd Cadet Gold GBR 10051 Ethan Davey Alex Enkel Waldringfield SC/Maylandsea 3.0 (28.0 DSQ) 6.0 2.0 39.0 11.0
4th Cadet Gold GBR 9028 Elinor Watling George Little Frensham Pond SC (5.0) 4.0 3.0 5.0 17.0 12.0
5th Cadet Gold GBR 10002 Katie Yelland Dom Rowell Frensham Pond SC 6.0 2.0 (8.0) 7.0 23.0 15.0
6th Cadet Gold GBR 9984 Ben Goult Alex McEwan Frensham Pond SC (8.0) 8.0 7.0 4.0 27.0 19.0
7th Cadet Gold GBR 9983 Hazel Whittle Gwen Thorogood Waldringfield SC 7.0 (13.0) 4.0 9.0 33.0 20.0
8th Cadet Gold GBR 9994 Daisy Nunn Oscar Bush Waldringfield SC 9.0 5.0 (28.0 DNF) 8.0 50.0 22.0
9th Cadet Gold GBR 8352 Cally Terkelsen Pippa Smith Stone SC 2.0 9.0 13.0 (28.0 OCS) 52.0 24.0
10th Cadet Gold GBR 8420 Rosie Targett Sophia Sfaxi Frensham Pond SC (11.0) 7.0 10.0 11.0 39.0 28.0
11th Cadet Gold GBR 9964 Yasmin Sfaxi Matteo Mancini Frensham Pond SC/Fishers Green 12.0 12.0 5.0 (14.0) 43.0 29.0
12th Cadet Gold GBR 9982 Charlotte Leigh Tom Krailing Waldringfield SC (21.0) 15.0 9.0 6.0 51.0 30.0
13th Cadet Gold GBR 9877 Hamish Collingridge Robert Stewart Waldringfield SC 16.0 6.0 11.0 (18.0) 51.0 33.0
14th Cadet Silver GBR 10003 Libbie Bush Amelia Mayhew Waldringfield SC 10.0 (17.0) 15.0 10.0 52.0 35.0
15th Cadet Gold GBR 9985 Olivia Gowland Harriet Thorogood Waldringfield SC (22.0) 11.0 12.0 15.0 60.0 38.0
16th Cadet Gold GBR 9977 Sam Goult Sarah McEwan Frensham Pond SC 13.0 10.0 17.0 (21.0) 61.0 40.0
17th Cadet Gold GBR 8845 Toby Slump Emily Cullen Frensham Pond SC 17.0 (19.0) 14.0 12.0 62.0 43.0
18th Cadet Silver GBR 9321 Ines Green Emilia Mayhew Waldringfield SC (18.0) 14.0 16.0 13.0 61.0 43.0
19th Cadet Gold GBR 9020 Jessica Watling Lilly Buckton Frensham Pond SC 14.0 16.0 (20.0) 20.0 70.0 50.0
20th Cadet Gold GBR 9378 Will Shepherd Tom Shepherd Frensham Pond 19.0 20.0 (22.0) 16.0 77.0 55.0
21st Cadet Silver GBR 9673 Alana Corbett Monty Slump Frensham Pond SC 20.0 21.0 19.0 (22.0) 82.0 60.0
22nd Cadet Gold GBR 10001 Toby Bush Kemmel Thorogood Waldringfield SC 15.0 18.0 (28.0 RET) 28.0 DNC 89.0 61.0
23rd Cadet Silver GBR 7202 Emilia Hampton Jemima McMorris South Cerney SC (23.0) 22.0 21.0 19.0 85.0 62.0
24th Cadet Silver GBR 9027 Phoebe Barr Brandon Barker Royal Corinthian YC/Stone SC (28.0 OCS) 28.0 OCS 18.0 17.0 91.0 63.0
25th Cadet Gold GBR 10076 Hannah Carruthers Libby Daunter Frensham Pond SC (28.0 DNC) 28.0 DNC 28.0 DNC 28.0 DNC 112.0 84.0
25th Cadet Silver GBR 10032 Amelia Mayhew Loulou Mayhew Waldringfield SC (28.0 DNC) 28.0 DNC 28.0 DNC 28.0 DNC 112.0 84.0
25th Cadet Gold GBR 9962 Ollie Mears Will Mears Royal Corinthian YC (28.0 DNC) 28.0 DNC 28.0 DNC 28.0 DNC 112.0 84.0



Sailwave Scoring Software 2.25.10
www.sailwave.com




Sailwave results for UK Cadet Class Alf Simmonds Memorial Trophy at WPNSA 2019

UK Cadet Class Alf Simmonds Memorial Trophy

WPNSA

Results are final as of 8:10 on April 29, 2019

Overall

Sailed: 4, Discards: 1, To count: 3, Entries: 7, Scoring system: Appendix A
Rank Class Fleet Nat SailNo HelmName CrewName Club R1 R2 R3 R4 Total Nett
1st Cadet Regatta GBR 9576 Edward Fletcher Charlie Bailey Waldringfiled SC (2.0) 1.0 1.0 1.0 5.0 3.0
2nd Cadet Regatta GBR 8910 Tom Walker Ned Fairhurst Frensham Pond SC 1.0 (2.0) 2.0 2.0 7.0 5.0
3rd Cadet Regatta GBR 9401 Megan McMorris Josh Davidson South Cerney SC 3.0 (5.0) 3.0 4.0 15.0 10.0
4th Cadet Regatta GBR 8854 Ryan Harris Oliver Caygill Frensham Pond SC 4.0 3.0 4.0 (5.0) 16.0 11.0
5th Cadet Regatta GBR 7679 Mimi Slump Elliott Chapman Frensham Pond SC (8.0 RET) 4.0 8.0 DNF 3.0 23.0 15.0
6th Cadet Regatta GBR 9371 Ethan Millar Ava Roberts South Cerney SC 5.0 (8.0 RET) 8.0 DNC 8.0 DNC 29.0 21.0
7th Cadet Regatta GBR 8852 Tristan Whittle Dominik McArdle Waldringfield SC (8.0 DNC) 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 32.0 24.0



Sailwave Scoring Software 2.25.10
www.sailwave.com


Download main fleet results PDF
Download regatta fleet results PDF

CategoryResults
     © 2021 UK National Cadet Class Association